• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Idealna podróż dla nowożeńców, może Meksyk?

{Odkrywanie pięknej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najładniejszych krajów w Europie. Choć generalnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród podróżnych, niż Hiszpania, czyli jedyny sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. Zwłaszcza, że Portugalia jest całkiem tania, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy otwarcie napisać, iż Portugalia ma całkiem sporo do zaoferowania. Na dobry początek warto pod uwagę brać Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest kilkukrotnie bardziej bogata, niż inne rejony kraju, który może nie jest zbyt biedny, ale jednakże daleko mu do bogactwa – np. za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic europejskich, chociażby dlatego, iż jest bardzo klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o przepięknych plażach, które są wymarzone dla miłośników plażowania oraz kąpieli w ciepłej wodzie. Choćby miasto Lagos jest kapitalnym miejscem na wypoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko piękne, ale także w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów w Europie
Wiele osób nawet myśli, że Włochy to najpiękniejszy kraj na całym świecie. Ciężko ogólnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko ładne miasta bądź doskonałą pogodę, lecz także dały dla nas artystów, przepyszne potrawy albo luksusowe samochody. Warto jednak bardziej się skupić na zwiedzaniu Włoch. Doskonałym rozwiązaniem jest to by do Włoch dostać się samolotem. Z Polski codziennie latają jakieś samoloty do Włoch – głównie chodzi o Rzym oraz Mediolan. I właśnie Rzym i Mediolan warto na początku zwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan często zbiera negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest bardzo klimatycznym miastem, wprost stworzonym dla romantyków. Dobre są także miasta położone w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, lecz również warta uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby podać wszystkie ciekawe miejsca. To pokazuje potęgę tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z tęsknotą wyczekuje na jakże cudowny czas jakim jest urlop. Po długich tygodniach wytężonej pracy wreszcie przychodzi ta chwila gdy możemy wraz z przyjaciółmi wyruszyć na wspólny odpoczynek. Teraz wyborów w tymże zakresie posiadamy tak dużo, iż trudno bywa zdecydować się. Warto zapoznać się dokładnie z ofertami różnych agencji turystycznych, które mają często do zaoferowanie wiele ciekawych miejsc w atrakcyjnej cenie.
Jeżeli tylko mamy taką sposobność i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, dobrze jest zdecydować się na wakacje w nie tak bardzo popularnym okresie. Oprócz tego, iż ceny wówczas są znacznie niższe, to liczba turystów w najbardziej popularnych kurortach jest także mniej przytłaczająca. Decydując się na cel naszej podróży pamiętajmy również żeby oprócz walorów wypoczynkowych, takich jak morze czy dobrej klasy hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, które łączy ze sobą wspaniałą temperaturę i ciekawe zabytki do obejrzenia jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż państwa, czyli Ateny, jest wręcz przesiąknięta istotną historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na wyjazd do Grecji możemy mieć pewność, że nie dopadnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas wieloma niesamowitymi zabytkami oraz legendami.|Niezapomniana podróż do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu ludzi może być uważany za niemalże raj. Przecież to wspaniałe państwo, w którym ciągle świeci słońce, zarobki są przyzwoite, a na dodatek cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, że Australia jest takim miejscem, do którego pragnie pojechać wielu podróżnych. Jeżeli należysz do owego grona, powinieneś głównie wiedzieć, że podróż do Australii to duży wydatek. To w końcu kraj położony na końcu świata – z naszego punktu widzenia, a więc same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednakże jeżeli naprawdę się postaramy, pewnie uda się nam zwiedzić Australię. Należy najzwyczajniej ustalić dla siebie jakiś cel!
A trzeba otwarcie napisać, iż Australia ma do zaoferowania dla podróżnych wiele atrakcji turystycznych. Naturalnie Sydney, które we wszystkich rankingach jest umieszczane na czołowych miejscach, jeśli brać pod uwagę zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje wiele zabytków, np. słynną Operę, lecz również dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest również Melbourne – miasto, gdzie organizuje się Australian Open. Co ciekawe, w Australii raczej nie mieszka zbyt wielu ludzi – około 20 milionów. Można powiedzieć, że większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – choć jest także spore miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem świecie, który ma do zaoferowania bardzo wiele rewelacyjnych widoków oraz Czy ciągle warto latać do Egiptu?
Egipt to już od dłuższego czasu kraj, w którym wypoczywa wielu naszych rodaków. Przecież w Egipcie można wspaniale odpocząć, a na dodatek coś pozwiedzać, zapoznać się z obcą kulturą, zjeść oraz wypić… Jednakże ostatnimi czasy kraje arabskie przeszły gwałtowną rewolucję, która sprawiła, iż na przykład właśnie Egipt zmienił się. Ogólnie Egipt to nadal doskonałe miejsce dla chcących wypocząć za stosunkowo małe pieniądze. Przecież Egipt to kraj nastawiony na turystykę, zatem nowe władze doskonale wiedzą, iż nie powinny zadzierać z turystami, ponieważ są inne kraje, gdzie można wypocząć.
I dlatego właśnie Egipt to nadal świetny wybór. Jeżeli w takim razie poszukujesz tego miejsca, gdzie spędzisz niezapomniane wakacje, jak najbardziej musisz pod uwagę wziąć Egipt! Warto również pomyśleć, jakie wycieczki fakultatywne, które można wykupić w lokalnych firmach bądź w biurze podróży są najbardziej wskazanym wyborem. Być może warto zobaczyć Kair, czyli stolicę Egiptu, jedno z najbardziej zaludnionych miast na całym świecie? Warto także oczywiście zobaczyć piramidy, które ukazują niegdysiejszą potęgę Egiptu. Kiedy jesteśmy w Egipcie, ale w tym kurorcie, który jest położony koło Jordanii, warto wykupić wycieczkę do Petry – niezwykłe miasto!

1. Dowiedz się teraz

2. Przejdź do strony

3. Znajdź tutaj

4. Czytaj dalej

5. Przejdź do strony

Categories: Turystyka

Comments are closed.